FAQ

Frequently Asked Questions Najczęściej zadawane pytania o plotery laserowe CO2

 

 • Jaki jest czas oczekiwania na plotery laserowe?

Staramy się aby plotery były u nas dostępne na bieżąco. Ze względu na dużą sprzedaż nie zawsze są jednak dostępne. W przypadku ich braku czas oczekiwania może wynieść od 2-8 tygodni w zależności czy są w procesie produkcji czy już płyną na statku.

 • Jakie są różnice między ploterami laserowymi co2 Sybil Pro i GPX USB?

 • Jaka jest żywotność głowicy (tuby lasera), soczewki skupiającej oraz luster odbijających promień lasera?

Według danych Producenta czas pracy tuby lasera wynosi od 800 do 1200 godzin roboczych w zależności od używanej mocy w trakcie pracy. Na soczewce skupiającej i lustrach można pracować 24 miesiące a nawet dłużej.

 •  Czy do chłodzenia tuby lasera co2 potrzebna jest woda bieżąca?

Nie. Tuba lasera pracuje w obiegu zamkniętym. Pompę cyrkulacyjną umieszczamy w pojemniku z wodą. Jeden wężyk podłączmy do pompy i umieszczamy ją w pojemniku. Drugi wężyk umieszczamy w tym samym pojemniku aby stworzyć obieg zamknięty. Woda umieszczona w pojemniku chodzi tubę samoczynnie.

 • Czy istnieje możliwość powtarzalności graweru?

Tak. Po ustawieniu punktu zero na osi X i Y lub określenia miejsca w którym jest położony przedmiot laser zaczyna grawerowanie zawsze w tym samym miejscu. Dokładność graweru zależy od ustawionej prędkości, mocy, rozdzielczości oraz odległości między soczewką skupiającą a przedmiotem.

 • Jaki jest czas grawerowania formatu np. A4?

Nie można dokładnie sprecyzować czasu jakim zostanie on wygrawerowany ponieważ do różnych materiałów możemy używać różnej rozdzielczości. Czas zależy od dokładności jaką chcemy uzyskać.

 • Jak przedstawia się serwis?

Zapewniamy serwis, materiały oraz części eksploatacyjne do naszych laserów.

 • Jakie elementy ulegają normalnemu zużyciu podczas eksploatacji?

Tuba lasera, lusterka odbijające, soczewka skupiająca.

 • Czy posiadacie Państwo w sprzedaży plotery laserowe co2 o większym polu roboczym oraz lasery ND YAG?

Tak. Prosimy o wysłanie zapytania dotyczącego danego pola roboczego. Lasery ND YAG pojawią się niedługo w naszej ofercie.

 • Jaką mam pewność że nie jest to kolejny z tandetnych produktów Chińskich które zalewają nasz rynek?

W odróżnieniu od innych Firm lub prywatnych importerów nasze lasery co2 są produkowane ściśle według naszych wytycznych. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z fabryką.

 • Czy jest możliwość obejrzenia urządzenia w trakcie pracy i wykonania grawerowania na własnych materiałach?

Tak. Po wcześniejszym uzgodnieniu zapraszamy na prezentację. Wykonamy grawer na interesującym Państwa materiale.

 • Czy można grawerować tabliczki znamionowe na metalach czy tylko w laminacie grawerskim?

Tak. Przy użyciu specjalnej pasty możliwe jest grawerowanie na niektórych metalach. Laminaty grawerskie można grawerować z różną mocą i wycinać według zaprojektowanych kształtów w jednym przebiegu.

 • Czy plotery laserowe Sybil Pro działają bezpośrednio z Corela?

Tak. Po zainstalowaniu oprogramowania eksportujemy wykonany plik w programie Corel Draw bezpośrednio do lasera.

 • Czy plotery laserowe GPX USB współpracują z Corelem?

Tak. Projekt wykonujemy w programie Corel Draw, następnie go eksportujemy i zapisujemy na dysk. Po uruchomieniu programu dołączonego do plotera laserowego GPX importujemy wcześniej zapisany plik i wysyłamy bezpośrednio do grawerki

 • Czy jest możliwość grawerowania laserem na szkle?

Tak.

 • Czy grawer ulega ścieraniu?

Grawer na przedmiotach nie ulega ścieraniu. Oczywiście można go uszkodzić mechanicznie używając siły np. za pomocą gwoździa

 • Czy do ploterów laserowych jest dołączona instrukcja w języku polskim?

Tak. Do każdego naszego plotera laserowego co2 dołączona jest instrukcja w języku polskim. Zawiera również zdjęcia pomocne podczas użytkowania. Dodatkowo dołączamy ustawienia dla grawerowania i cięcia różnych materiałów.

 • Czy szkolenie i instalacja jest wliczona w cenę?

Tak. Przed dokonaniem zakupu dany ploter laserowy jest sprawdzany przy Kliencie oraz pokazujemy jego możliwości. Zapewniamy przeszkolenie odnośnie użytkowania naszych ploterów.

 • Czy jest możliwe grawerowania dookoła na zaokrąglonych przedmiotach np. na szklankach, kieliszkach, kubkach?

Tak. Do ploterów laserowych Sybil Pro możemy podłączyć przystawkę rotacyjną. Grawerowanie na szklankach, kieliszkach, wazonach dookoła jest możliwe przy użyciu przystawki obrotowej. Dla niektórych kubków nie jest konieczna przystawka.
W grawerkach laserowych GPX USB nie ma możliwości podłączenia przystawki obrotowej. Istnieje możliwość grawerowania na niektórych kubkach w zależności od kształtu.

 • Czy można grawerować na papierze, tkaninach a następnie wyciąć dany kształt w jednym przebiegu?

Tak. Grawerowanie i cięcie jest możliwe na każdym sprzedawanym przez nas ploterze laserowym co2 w jednym przebiegu. Grawerki laserowe GPX USB SA bardzo często wykorzystywane przy wycinaniu zaproszeń oraz kartek okolicznościowych.

 • Co daje mi podwójny czerwony punkt zastosowany w grawerce laserowej GPX USB?

W przypadku zastosowania pojedynczego czerwonego punktu (red point) widzimy tylko gdzie pada promień lasera. Dzięki zastosowaniu dwóch czerwonych punktów możemy łatwo określić odległość między soczewką skupiającą przedmiotem aby grawer był wyraźny.

 • Jaki jest czas gwarancji?

Plotery są objęte 12 miesięczną gwarancją. Na elementy które podlegają normalnemu użyciu podczas eksploatacji jak tuba lasera, lusterka oraz soczewka skupiająca udzielamy 3 miesięcznej gwarancji.

 

 

 

O nas

GAMA jest Polską firmą, dla której produkowane są plotery laserowe. Cały czas dbamy o wysoką jakość ploterów laserowych, które cieszą się niesłabnąca popularnością i bezawaryjnością.

Oferowana przez nas guma do pieczątek używana jest przez ok. 50-70 % zakładów stemplarskich, a laminaty grawerskie są wykorzystywane przez firmy elektryczne i Agencje Reklamowe tworzące opisy do kabli, tabliczki znamionowe oraz na puchary oraz inne trofea sportowe.

[zt_button colour="green" link="/o-nas"]więcej...[/zt_button]

Nowości

08 wrzesień 2016
16 sierpień 2015

Panel logowania

Dla naszych Klientów, aby pobrać sterowniki i oprogramowanie

Search